Czas honoru. Powstanie: Hotel Victoria (3)

serial wojenny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Godzina 'W' zastaje powstańców w różnych miejscach Warszawy. Oddział Bronka zostaje odcięty przez Niemców. Akowcy próbują przedrzeć się przez ruiny getta, ale natykają się na snajpera.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wojenne losy przyjaciół znanych z serialu "Czas honoru". Akcja tej specjalnej serii toczy się w czasie powstania warszawskiego.

W tym odcinku

Godzina "W" zastaje powstańców w różnych miejscach Warszawy. Pluton Władka dociera na miejsce zgrupowania, do fabryki na Woli. Oddział Bronka zostaje odcięty przez Niemców. Powstańcy próbują przedrzeć się przez ruiny getta, ale znajdują się w polu rażenia niemieckiego karabinu. Apacz wyrywa się Wojciechowskiemu twierdząc, że poradzi sobie z wrogiem uzbrojony tylko w nóż. Koledzy podpuszczają Mickiewicza, by wreszcie pomówił z Zosią, która od dawna mu się podoba. Rainer dowiaduje się od Karkowskiego o planowanym ataku na dzielnicę policyjną. Na Ochocie omal nie dochodzi do linczu na rodzinie folksdojczów, Knapikach. Michał opuszcza szpital, by przyłączyć się do walki. Zostawia Celinę, która wciąż nie odzyskała przytomności. W szpitalu Konarski spotyka tajemniczego pacjenta nazwiskiem Słowiński. Wycieńczony chorobą nieznajomy prosi Michała, by pomógł mu dostać się do sztabu powstańczego w hotelu Victoria. Tymczasem na Woli trwają walki. Krawiec wydaje rozkaz szturmu na niemieckie magazyny wojskowe na Stawkach.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Ładuję...