Herkules (2-ost.)

(Hercules)

film przygodowy USA 2005  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Herkules osiąga wiek dojrzały. Wiąże się z kobietą i zostaje ojcem. Niestety, dochodzi do tragedii. Po nieumyślnym zamordowaniu swoich dzieci zrozpaczony heros chce popełnić samobójstwo.

Oglądaj w telewizji

Pt 22.10 12:35
Kino TVlogo

Opis

Mityczne Teby. Amfitrion (Timothy Dalton) wraca z wyprawy wojennej. W tym czasie jego żona Alkmena (Elizabeth Perkins), kapłanka Hery, prowadzi obrzędy na cześć swojej bogini. Jeden z mężczyzn, który miał być ofiarowany Herze, okazuje się hermafrodytą. Alkmena okalecza Tejrezjasza (Kim Coates) za to, że był świadkiem obrzędu. Po skończonej uroczystości kapłanka widzi przybijający do brzegu statek męża. Spotyka tajemniczego mężczyznę, ubranego w płaszcz Amfitriona. Mężczyzna ją gwałci. Po powrocie do domu Alkmena oskarża o gwałt męża, ale Amfitrion zaprzecza. Wówczas Alkemena dochodzi do wniosku, ze została zgwałcona przez Zeusa. Małżonkowie spędzają upojną noc. Niebawem słyszą pod oknem głos niewidomego Tejrezjasza. Przepowiada on, że Alkmena urodzi bliźnięta, ale tylko jedno z nich będzie synem Amfitriona. Alkmena zamierza zabić dziecko Zeusa tuż po narodzeniu. Po pewnym czasie rodzi dwóch synów, Ifiklesa i Herkulesa. Herkulesowi, który jest synem Zeusa, udaje się uniknąć śmierci. W przyszłości dorosły Herkules (Paul Telfer) będzie musiał zmierzyć się z dwunastoma niezwykle trudnymi zadaniami. Jego wysiłek i spryt czynią go jedną z najpopularniejszych postaci mitycznych. Obdarzony niezwykłą mocą pół boga - pół mężczyzny, po śmierci dołącza do grona nieśmiertelnych bogów na Olimpie.

Herkules (Paul Telfer) osiąga wiek dojrzały. Wiąże się z kobietą i zostaje ojcem. Niestety, dochodzi do tragedii. Po nieumyślnym zamordowaniu swoich dzieci zrozpaczony bohater ucieka do lasu. Tam usiłuje popełnić samobójstwo. Wówczas z nieba uderza piorun, udaremniając zamiar herosa. Herkules na wiele dni traci przytomność. Opiekuje się nim nimfa Dejanira (Leelee Sobieski). Pewnej nocy między nią a młodzieńcem dochodzi do intymnego zbliżenia, choć synowi Zeusa wydaje się to tylko snem. Dejanira zachodzi w ciążę, lecz postanawia ukryć ten fakt przed oblubieńcem. Herkules wraca wreszcie do pełni sił, lecz wciąż dręczą go wyrzuty sumienia z powodu popełnionej zbrodni. Udaje się do wyroczni w Delfach z prośbą o radę, w jaki sposób ma odpokutować swój czyn i odzyskać wewnętrzny spokój. Na miejscu dowiaduje się, że aby zmyć z siebie winę, musi wykonać dwanaście niezwykle trudnych zadań.

Mitologia po hollwoodzku, inscenizacyjny rozmach i uproszczona fabuła koncentrująca się na wyczynach przystojengo herosa. Rutyna. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...