Byzantium

horror Irlandia/​Wielka Brytania/​USA 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Clara i Eleanor zatrzymują się w nadmorskiej miejscowości. Eleanor nawiązuje znajomość z Frankiem. Wyjawia mu mroczną tajemnicę.

Oglądaj w telewizji

Pon 1.11 19:00
Tele 5logo
Wt 2.11 1:30
Tele 5logo
Pt 5.11 1:45
Polonia 1logo

Opis

Dwie młode kobiety, Clara (Gemma Arterton) i Eleanor (Saoirse Ronan), są ścigane przez tajemniczego prześladowcę. Schronienie znajdują w podupadłym kurorcie nad oceanem. By zdobyć pieniądze, praktyczna Clara sprzedaje swoje ciało. Kiedy poznaje samotnego i nieśmiałego Noela (Daniel Mays), zamieszkuje z Eleanor w należącym do niego obskurnym motelu o nazwie "Byzantium". Zakłada tam dom schadzek. Eleanor zaczyna naukę w miejscowej szkole, gdzie spotyka sympatycznego Franka (Caleb Landry Jones). Tymczasem w miasteczku zaczynają masowo umierać ludzie. Pod wpływem nalegań nowego kolegi, Eleanor wyznaje mu prawdę o swoim życiu. Okazuje się, że Clara, choć wygląda na zaledwie kilka lat starszą od Eleanor, jest w istocie jej matką, a sama Eleanor ma ponad dwieście lat. Obie są wampirzycami i żywią się ludzką krwią. Obraz "Byzantium" powstał na podstawie sztuki i według scenariusza Moiry Buffini. Reżyserii podjął się Neil Jordan, dla którego epicka, wysmakowana wizualnie historia jest powrotem do tematyki podjętej w "Wywiadzie z wampirem".

W obskurnym hoteliku w podupadłym kurorcie pojawiają się dwie młode kobiety, które wkrótce okażą się szukającymi schronienia wampirzycami. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...