Ratownicy | odc. 13-ost.

serial obyczajowy Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Staszek spotyka się z Patrykiem. Jan mówi kolegom całą prawdę o przetargu i oszustwach Cezarego. Ratownicy proszą Tarnowskiego, by znowu był ich naczelnikiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy i życia prywatnego ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Syn naczelnika pogotowia, Jana Tarnowskiego, studiujący prawo Staszek, zostaje oskarżony o pobicie wykładowcy, Pawła Rogulskiego. Profesor ma ma romans z jego dziewczyną. Chłopak dostaje wyrok w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Przerywa studia i wraca do Zakopanego, gdzie mówi o swoich kłopotach matce, Dorocie, ukrywając je przed ojczymem Witoldem. Podczas wyprawy w góry Staszek zauważa lawinę, która porywa Tamarę i Mateusza. Wzywa ratowników, a sam wyciąga Mateusza spod śniegu. Wkrótce schodzi druga lawina, która przysypuje ratownika, Barcioka. Żona mężczyzny, Hanka, leży w szpitalu, oczekując porodu ich dziecka. Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice Mateusza. Ojcem uratowanego chłopaka okazuje się Rogulski. Po całym zdarzeniu Staszkowi zdaje się, że widzi Tamarę na ulicy. Tymczasem urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury planują przeprowadzenie krzyżujących się dróg przez grunt należący do GOPR-u. Sprawi to, że ziemia zyska na wartości. Biznesmeni Janusz Kozak i Jacek Kacperski chcą to wykorzystać i skłonić ratowników: Jana, Piotra Rojka i Cezarego Bachledę do sprzedaży działki.

W tym odcinku

Staszek spotyka się z Patrykiem. To on towarzyszył Tamarze i Mateuszowi podczas wycieczki do Zakopanego. Chłopak opowiada mu o dniu, w którym Tamara zginęła pod lawiną. Przekazuje też Staszkowi nagrany wówczas film. Wkrótce Tarnowski bierze udział w akcji ratunkowej. Okazuje się, że poszkodowanym jest jego kurator, który po tym zdarzeniu zmienia swój stosunek do podopiecznego. Chłopak składa przysięgę w Pogotowiu. Po wyjściu ze szpitala Rojek ma zamieszkać z córką Ewą w Warszawie. Jan mówi kolegom całą prawdę o przetargu i oszustwach Cezarego. Gdy skompromitowany Bachleda rezygnuje ze stanowiska, ratownicy proszą Tarnowskiego, by znowu był ich naczelnikiem. Norbert chce się zemścić na Justynie. Staszek dowiaduje się, że mężczyzna oskarżony o kradzież w pensjonacie i pobicie Darii został zwolniony z aresztu. Okazuje się, że było to polecenie Aśki. Lekarze informują Dorotę, że nie ma raka. Mateusz budzi się ze śpiączki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...