Teleman

Ratownicy | odc. 12/13

serial obyczajowy Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Pogotowiu trwają wybory na stanowisko naczelnika. Relacjonuje je Daria. Cezary udziela swojego pierwszego wywiadu. Ku jego zaskoczeniu, dziennikarka pyta go o sprawę sprzedaży ziemi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy i życia prywatnego ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Syn naczelnika pogotowia, Jana Tarnowskiego, studiujący prawo Staszek, zostaje oskarżony o pobicie wykładowcy, Pawła Rogulskiego. Profesor ma ma romans z jego dziewczyną. Chłopak dostaje wyrok w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Przerywa studia i wraca do Zakopanego, gdzie mówi o swoich kłopotach matce, Dorocie, ukrywając je przed ojczymem Witoldem. Podczas wyprawy w góry Staszek zauważa lawinę, która porywa Tamarę i Mateusza. Wzywa ratowników, a sam wyciąga Mateusza spod śniegu. Wkrótce schodzi druga lawina, która przysypuje ratownika, Barcioka. Żona mężczyzny, Hanka, leży w szpitalu, oczekując porodu ich dziecka. Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice Mateusza. Ojcem uratowanego chłopaka okazuje się Rogulski. Po całym zdarzeniu Staszkowi zdaje się, że widzi Tamarę na ulicy. Tymczasem urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury planują przeprowadzenie krzyżujących się dróg przez grunt należący do GOPR-u. Sprawi to, że ziemia zyska na wartości. Biznesmeni Janusz Kozak i Jacek Kacperski chcą to wykorzystać i skłonić ratowników: Jana, Piotra Rojka i Cezarego Bachledę do sprzedaży działki.

W tym odcinku

Fotograf Adam ma zrobić zdjęcia zawodnikom przejeżdżającego przez Zakopane wyścigu Tour de Pologne. Ponieważ nie ma z kim zostawić synów, zabiera ich ze sobą. Gdy ojciec pochłonięty jest pracą, chłopcy narażają się na niebezpieczeństwo. Rusza akcja ratownicza. Kurator żąda, by Staszek dostarczył mu zaświadczenie o etacie, który rzekomo czeka na niego w Pogotowiu. Bachleda mówi chłopakowi, że dostanie pracę, ale pod pewnym warunkiem. Dorota jedzie do szpitala na operację. W Pogotowiu trwają wybory na stanowisko naczelnika. Relacjonuje je Daria. Cezary udziela swojego pierwszego wywiadu. Ku jego zaskoczeniu, dziennikarka pyta go o podejrzaną sprawę sprzedaży ziemi. Wściekły Bachleda żąda od Rojka wyjaśnień. Ten przyznaje, że ujawnił kulisy nieuczciwego przetargu. Po powrocie do domu usiłuje popełnić samobójstwo. Kacperski finalizuje zakup śmigłowca. Jednocześnie zleca mężczyźnie, którego ścigał Staszek, by zdobył materiał filmowy Darii.

Występują

Twórcy

Ładuję...