Królewskie sny | odc. 2

serial historyczny Polska 1988  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Oleśnicki jedzie do Wilna, by poznać kolejną kandydatkę na żonę Jagiełły. Na Wawel przyjeżdża legat papieski, by poznać przyczyny pogarszających się stosunków Korony z Krzyżakami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ostatnie lata panowania Władysława II Jagiełły (Gustaw Holoubek), założyciela dynastii Jagiellonów, i historia jego kolejnego małżeństwa z Zofią "Sonką" Holszańską (Renata Zarębska).

W tym odcinku

Z powodu zwycięskiej bitwy Czechów nad wojskami Zygmunta Luksemburczyka małżeństwo Władysława Jagiełły z Ofką nie może zostać zawarte. Zbyszko Oleśnicki jedzie do Wilna, by poznać kolejną kandydatkę na żonę, Sonkę. Przybysz z Polski zatrzymuje się w Trokach. Witold jest pewien, że dziewczyna jest odpowiednią żoną dla Władysława. W tym samym czasie na Wawel przyjeżdża legat papieski Zeno, który ma na miejscu sprawdzić, co jest przyczyną pogarszającym się stosunkom Korony z Krzyżakami. Wydaje się, że wojna z północnym sąsiadem jest nieunikniona. Jagiełło, nie mogąc doczekać się na przyjazd narzeczonej, rusza jej naprzeciw. Ślub odbywa się Sandomierzu, gdzie czeka już legat Zeno.

Występują

Twórcy

Ładuję...