Nowa: Przyjaciel (7/13)

serial kryminalny Polska 2010  od 16 lat

W skrócie

Nastoletni Kamil nie wraca ze szkoły. Ojciec zaginionego, właściciel sieci restauracji, jest szantażowany przez zastępcę burmistrza. Ada i Maciej podejrzewają, że Kamil został uprowadzony.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji w Warszawie. Do zespołu komisarza Macieja Wolskiego (Marcin Bosak) trafia na staż absolwentka szkoły policyjnej w Szczytnie 24-letnia Ada Mielcarz (Justyna Kulig-Schneider). Nieśmiała i wrażliwa dziewczyna na każdym kroku stara się udowodnić nieprzychylnie do niej nastawionemu funkcjonariuszowi, że mimo młodego wieku nadaje się do pracy w wydziale kryminalnym. Jej poczynania wspiera inspektor Paulina Barska (Małgorzata Kożuchowska), przełożona Wolskiego, która w młodej policjantce widzi w niej samą siebie sprzed lat.

W tym odcinku

Nastoletni Kamil Rogalski nie wraca ze szkoły do domu. Ada i Maciej zbierają informacje o rodzinie chłopaka. Ojciec zaginionego, właściciel sieci restauracji, wyjawia funkcjonariuszom, że od pewnego czasu ma problemy z zastępcą burmistrza, Karolem Jóźwikiem. Urzędnik wielokrotnie zmuszał go do wręczania łapówki, a ostatnio groził Rogalskiemu i jego rodzinie. Policjanci podejrzewają, że chłopak został uprowadzony. Niebawem z rodzicami Kamila kontaktuje się porywacz, który domaga się wysokiego okupu za uwolnienie chłopca. Policjanci spodziewają się szybkiego zakończenia sprawy. Okazuje się jednak, że prawda leży zupełnie gdzie indziej...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...