Zabójca znad Green River (2-ost.)

(The Capture of the Green River Killer)

dramat kryminalny USA 2008  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Szeryf Reichert i detektyw Brooks kontynuują poszukiwania mordercy, który w Seattle zabija prostytutki i nastoletnie uciekinierki. Reichert podejmuje współpracę z seryjnym zabójcą kobiet.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Stany Zjednoczone, początek lat 80. XX wieku. Amerykańska opinia publiczna jest wstrząśnięta serią bestialskich morderstw kobiet. Psychopata grasuje w Seattle i na przedmieściach. Najczęściej zabija prostytutki i nastoletnie uciekinierki z domu. Zwłoki podrzuca w kilku wybranych miejscach, m.in. nad brzegiem Green River, stąd media nadają mu przydomek Zabójca znad Green River. Morderca przez lata pozostaje nieuchwytny, pozbawiając życia kilkadziesiąt ofiar. Poszukiwania psychopaty prowadzi szeryf Dave Reichert (Tom Cavanagh)... Film oparty na książce szeryfa Dave'a Reicherta ukazuje historię śledztwa w sprawie jednego z najgroźniejszych seryjnych zabójców - Gary'ego Ridgwaya.

Szeryf Dave Reichtert (Tom Cavanagh) i detektyw Faye Brooks (Ingrid Rogers) kontynuują poszukiwania nieuchwytnego mordercy, który grasuje w Seattle i na przedmieściach miasta, pozbawiając życia prostytutki i nastoletnie uciekinierki z domu. Ponieważ liczba zbrodni w ostatnim czasie zmalała, śledczy przypuszczają, że sprawca mógł opuścić teren miasta. Dave postanawia podjąć współpracę z oczekującym w więzieniu na wyrok śmierci seryjnym zabójcą kobiet, Tedem Bundym (James Marsters). Szeryf ma nadzieje, że skazaniec udzieli mu wskazówek, które naprowadzą go na trop psychopaty.

Na faktach. Opowieść o żmudnym śledztwie, które doprowadziło do schwytania seryjnego mordercy blisko pół setki kobiet w Seattle i okolicach w latach 80. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...