Życie w Cranford (2)

(Cranford: August 1842)

serial obyczajowy Wielka Brytania/​USA 2007  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Niespodziewany gość wstrząsa panią Matty, ale udaje jej się opanować. Radosną atmosferę w mieście rujnuje plotka, że dotrze do niego kolej. Pani Deborah chce rozmawiać o tym z kpt. Brownem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Połowa XIX wieku. Cranford w hrabstwie Cheshire to miasteczko rządzone przez kobiety. Owdowiałe i samotne mieszkanki - m.in. Matty Jenkyns (Judi Dench) i Octavia Pole (Imelda Staunton), są dumne ze swojego tradycyjnego stylu życia. Obok siebie żyją feministki, plotkary, gospodynie domowe oraz romantyczki i kobiety postępowe. Rewolucja przemysłowa zbliża się do miasteczka nieuchronnie, a wraz z nią ogromne zmiany. Budowa kolei wiąże się z napływem robotników i chaosem. Przyjazd przystojnego lekarza z Londynu wywołuje poruszenie - nie tylko z powodu dotąd niespotykanych metod medycznych.

W tym odcinku

Niespodziewany gość wstrząsa panią Matty, ale udaje jej się pohamować emocje. Radosną atmosferę w mieście rujnuje plotka, że dotrze do niego kolej. Gdy pani Deborah idzie o tym porozmawiać z kapitanem Brownem, ten nie dość, że w ogóle jej nie pomaga, to jeszcze stawia pod znakiem zapytania ich przyjaźń.

Występują

Twórcy

Ładuję...