Oficer: Zakup kontrolowany (4/13)

serial sensacyjny Polska 2005  od 16 lat

W skrócie

Ryś i Kruszon prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa Dahomeja. Tomek przesłuchuje jego żonę. Trwają przygotowania do transakcji zakupu fałszywych euro od marsylczyków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Warszawa. Tomasz Kruszyński (Borys Szyc), młody oficer Centralnego Biura Śledczego, stosuje niekonwencjonalne metody walki z groźnymi przestępcami. Spotyka się na co dzień z mafijnymi porachunkami, skorumpowanymi policjantami i przekupnymi sędziami.

W tym odcinku

Ryś i Kruszon prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa Dahomeja. Podczas oględzin zwłok zwracają uwagę, że ofiara ma bliznę postrzałową, a na ramieniu tatuaż. Tomek przesłuchuje niedoszłą żonę zabitego, która wspomina o pobycie Dahomeja we Francji oraz o jego byłej dziewczynie, pracownicy policji. Trwają przygotowania do przeprowadzenia transakcji zakupu fałszywych euro od marsylczyków. Ryś i Kruszon chcą w niej uczestniczyć. Niestety, Kondeja się na to nie zgadza i do roli figurantów wyznacza dwóch policjantów ze Śląska, którzy znają język francuski. Po krótkim śledztwie Kruszon i Ryś aresztują byłego komandosa Matejewskiego, podejrzanego o zabójstwo Dahomeja. Po konfrontacji ze świadkami zostaje on jednak oczyszczony z podejrzeń. W restauracji Topora dochodzi do przekazania pieniędzy. Podczas akcji policji dochodzi do strzelaniny.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...