Komisarz Alex 5: Zabójczy gaz (57)

serial kryminalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Policjanci badają okoliczności śmierci znalezionego przy torach bezdomnego, który zatruł się gazem bojowym. Wkrótce funkcjonariusze wpadają na trop złodzieja recydywisty, 'Batmana'.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, którzy z pomocą wiernego owczarka niemieckiego, Aleksa, rozwiązują zagadki kryminalne i walczą z przestępczością. Komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki) i jego współpracownicy, podkomisarze Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) i Ryszard Puchała (Ireneusz Czop), wraz z dzielnym czworonogiem stawiają czoła porywaczom, złodziejom, zamachowcom i mordercom. Serial jest polską wersją popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", która pojawiła się na ekranie po raz pierwszy w 1994 roku.

W tym odcinku

W pobliżu torów kolejowych umiera jeden z bezdomnych. Wygląda, jakby został uduszony, ale na jego ciele brak śladów ataku. Wynik próbki krwi z laboratorium pozwala ustalić policjantom, że mężczyzna zatruł się gazem bojowym. Orlicz i jego współpracownicy docierają do kurierów, którzy odbierali niedawno przesyłkę z kolejowego cargo. Na podstawie ich relacji sporządzają portret pamięciowy pośrednika, który zlecił dostarczenie przesyłki. Trop prowadzi ich do znanego złodzieja recydywisty, "Batmana". Udaje im się go zatrzymać. Mężczyzna początkowo nie chce współpracować, ale zmienia nastawienie, gdy dowiaduje się, że jego wspólnik planuje użyć śmiertelnie niebezpiecznego sarinu. Okazuje się, że chce on wykorzystać gaz podczas napadu na wystawę diamentów...

Występują

Twórcy

Ładuję...