Życie w Cranford (5)

(Cranford: May 1843)

serial obyczajowy Wielka Brytania/​USA 2007  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Martha i Jem są już małżeństwem. Wprowadzają się do domu Matty. Harrison dowiaduje się, że Sophy została wysłana do ciotki w Shropshire. Panie z Cranford wspierają Matty w trudnych chwilach.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Połowa XIX wieku. Cranford w hrabstwie Cheshire to miasteczko rządzone przez kobiety. Owdowiałe i samotne mieszkanki - m.in. Matty Jenkyns (Judi Dench) i Octavia Pole (Imelda Staunton), są dumne ze swojego tradycyjnego stylu życia. Obok siebie żyją feministki, plotkary, gospodynie domowe oraz romantyczki i kobiety postępowe. Rewolucja przemysłowa zbliża się do miasteczka nieuchronnie, a wraz z nią ogromne zmiany. Budowa kolei wiąże się z napływem robotników i chaosem. Przyjazd przystojnego lekarza z Londynu wywołuje poruszenie - nie tylko z powodu dotąd niespotykanych metod medycznych.

W tym odcinku

Martha i Jem są już małżeństwem. Wprowadzają się do domu panny Matty. Doktor Harrison dowiaduje się, że Sophy została wysłana do ciotki w Shropshire. Panie z Cranford postanawiają pomóc Matty w trudnych chwilach. Mary dowiaduje się, kto wysyłał kartki na walentynki. Pan Carter zostaje ranny podczas wybuchu na budowie kolei. Major Gordon wraca do Cranford i ma pewną niespodziankę dla panny Matty.

Występują

Twórcy

Ładuję...