Życie w Cranford (4)

(Cranford: April 1843)

serial obyczajowy Wielka Brytania/​USA 2007  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rozpoczyna się budowa kolei. Harrison rozmawia z ojcem Sophy. Zapewnia go, że jego intencje są szczere, ale nie poprosi o rękę dziewczyny, dopóki jego klinika nie zacznie przynosić dochodów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Połowa XIX wieku. Cranford w hrabstwie Cheshire to miasteczko rządzone przez kobiety. Owdowiałe i samotne mieszkanki - m.in. Matty Jenkyns (Judi Dench) i Octavia Pole (Imelda Staunton), są dumne ze swojego tradycyjnego stylu życia. Obok siebie żyją feministki, plotkary, gospodynie domowe oraz romantyczki i kobiety postępowe. Rewolucja przemysłowa zbliża się do miasteczka nieuchronnie, a wraz z nią ogromne zmiany. Budowa kolei wiąże się z napływem robotników i chaosem. Przyjazd przystojnego lekarza z Londynu wywołuje poruszenie - nie tylko z powodu dotąd niespotykanych metod medycznych.

W tym odcinku

Rozpoczyna się budowa kolei. Doktor Harrison rozmawia z ojcem Sophy. Zapewnia go, że nie poprosi o rękę jego córki, dopóki jego klinika nie będzie lepiej prosperować, oraz że bardzo mu na niej zależy. Caroline Tomkinson zastanawia się, dlaczego Harrison nie rozmawia z nią od czasu, kiedy wysłała mu kartkę na walentynki. Jessie Brown żałuje, że oświadczyny majora Gordona zostały odrzucone. Sytuacja finansowa panny Matty ulega znacznemu pogorszeniu.

Występują

Twórcy

Ładuję...