Życie w Cranford (3)

(Cranford: November 1842)

serial obyczajowy Wielka Brytania/​USA 2007  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Niespodziewany ślub kapitana Crowna i lady Glenmire staje się do powodem kłótni. Edward trwoni pieniądze, które nie należą do niego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Połowa XIX wieku. Cranford w hrabstwie Cheshire to miasteczko rządzone przez kobiety. Owdowiałe i samotne mieszkanki - m.in. Matty Jenkyns (Judi Dench) i Octavia Pole (Imelda Staunton), są dumne ze swojego tradycyjnego stylu życia. Obok siebie żyją feministki, plotkary, gospodynie domowe oraz romantyczki i kobiety postępowe. Rewolucja przemysłowa zbliża się do miasteczka nieuchronnie, a wraz z nią ogromne zmiany. Budowa kolei wiąże się z napływem robotników i chaosem. Przyjazd przystojnego lekarza z Londynu wywołuje poruszenie - nie tylko z powodu dotąd niespotykanych metod medycznych.

W tym odcinku

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Po śmierci siostry panna Matty zastanawia się, czy stosowne będzie świętowanie z przyjaciółmi, ale po rozmowie z Mary Smith postanawia się z nimi spotkać. Odnawia znajomość z dawną miłością. Doktor Harrison liczy na zaproszenie od Huttonów, ale Sophy nie czuje się przy nim swobodnie po śmierci brata. W Cranford dochodzi do fali przestępstw - ktoś włamuje się do domu doktora Harrisona i atakuje pana Johnsona przed jego sklepem.

Występują

Twórcy

Ładuję...