Sama słodycz (1/13)

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat

W skrócie

Fryderyk próbuje ułożyć sobie życie po miłosnym rozczarowaniu. Po latach milczenia kontaktuje się z nim dawna ukochana i zapowiada swoje przybycie z ich synem, 9-letnim Stasiem.

Oglądaj w telewizji

Czw 5.10 8:25
TVN Fabułalogo

Opis

Losy pisarza Fryderyka Rekruta (Piotr Adamczyk), który przeżył miłosny zawód i na nowo próbuje ułożyć sobie życie. Ukochana Marta (Roma Gąsiorowska) kilka lat temu porzuciła go z dnia na dzień. Zabrała ze sobą ich syna, Stasia (Olaf Marchwicki). Fryderyk dla wielu kobiet mógłby być ideałem: ma klasę, wrażliwość i inteligencję. Wciąż jednak rozdrapuje dawne rany, przez co pozostaje samotny i pogrąża się w marazmie. Pewnego dnia w drzwiach jego mieszkania staje dziewięcioletni Staś, którego mężczyzna nie widział od lat. Okazuje się, że ojciec i syn mogą wiele się od siebie nauczyć. Czeka ich trudna lekcja przeżywania emocji i zmiany spojrzenia na świat.

W tym odcinku

Pisarz Fryderyk Rekrut wydaje książki pod pseudonimem Margaret McIntosh i uczy języka włoskiego na uniwersytecie. Właśnie obchodzi swoje urodziny i bierze udział w imprezie, którą zorganizował dla niego najlepszy przyjaciel i wspólnik, Wiktor. Zakłopotany jubilat próbuje wymknąć się z klubu nocnego. Przy wyjściu zostaje zaczepiony przez piękną Patrycję, która - jak się później okazuje - ma zostać jego nową asystentką. W prezencie urodzinowym przyjaciel zamawia Fryderykowi serię błyskawicznych randek. Żadna z kobiet nie jest jednak w stanie zdobyć serca pisarza. Boleśnie przeżył on zawód miłosny, gdy przed kilkoma laty jego ukochana Marta porzuciła go z dnia na dzień. Zabrała ze sobą ich syna, Stasia. Mężczyzna nie przestaje o niej myśleć. Nieoczekiwanie, po latach ciszy, kobieta dzwoni do byłego partnera i oznajmia mu, że już niebawem zjawi się u niego wraz ze Stasiem. W tym samym czasie Marianna - pełna uroku dziewczyna po przejściach - próbuje naprawić błędy młodości i odzyskać prawo do opieki nad sześcioletnią córką, Olą. Obecnie dziewczynka jest z ojcem, Tadeuszem.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...