Słoneczna włócznia: Tajemniczy ślad (5)

serial przygodowy Niemcy/​Polska 2000  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Magiczne zdolności Maksa, który potrafi dostać się do szkoły bez klucza bardzo interesują złodziejaszków, Ediego i Dila...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

12-letni Max (Maciej Łagodziński) ma problemy w nowej szkole. Inteligencją wykracza poza przeciętność, co nie zjednuje mu przychylności kolegów. Jedynie Matylda zwana "Dziką" (Marta Borowska) rozumie i lubi chłopca. Jego ojciec, Mateusz (Jerzy Gudejko) jest naukowcem. Z jednej z wypraw w Andy przywozi tajemniczy przedmiot, włócznię o magicznej mocy. Od tej chwili życie całej rodziny zmienia się.

W tym odcinku

Sława Maksa rośnie z każdym dniem. Jego magiczne zdolności zaczynają interesować dwóch złodziejaszków, Ediego i Dila, którzy planują napaść na miejscowy bank. Kiedy widzą, że chłopak bez użycia klucza potrafi dostać się do szkoły, chcą go wykorzystać. Max, na wieść o tym, że jego matkę i siostrę przetrzymują przestępcy, jedzie do banku. Umożliwia tym samym złodziejom dostanie się do sejfu, lecz zamyka ich tam razem z pieniędzmi i powiadamia policję. Dzięki temu staje się jeszcze bardziej znaną postacią w miasteczku.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...