Teleman

Świat bez końca | odc. 7/8

(World Without End: Queen)

serial historyczny Kanada/​Niemcy/​Wielka Brytania 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Godwyn nie może pogodzić się ze śmiercią mnichów. Ofiarą dżumy pada także córka Edwarda III. Na wieść o tragedii z wygnania wraca Izabela. Sir Ralph poznaje prawdę o swoim pochodzeniu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja popularnego serialu "Filary Ziemi". Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów, Kena Folletta. W serialu występują m.in. Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Miranda Richardson oraz Peter Firth.

W tym odcinku

Caris, Merthin oraz mnisi Matthias i Thomas wyruszają odnaleźć Godwyna i odebrać zabrane przez niego pieniądze. Gdy w końcu go spotykają, odkrywają, że jest na skraju szaleństwa. Mężczyzna nie może pogodzić się ze śmiercią mnichów, którzy zmarli na skutek choroby. Ofiarą dżumy pada także córka króla Edwarda III. Na wieść o tragedii z wygnania wraca Izabela. Sir Ralph poznaje prawdę o swoim pochodzeniu. Z pomocą matki, Petranilli, zostaje hrabią Shiring. Caris ogłasza, że będzie płaciła chłopom, którzy zgodzą się uprawiać ziemię należącą do klasztoru. Śmierć najmłodszego syna zbliża do siebie Gwendę i Wulfrica.

Występują

Twórcy

Ładuję...