Doręczyciel: Urodziny (2/14)

serial obyczajowy Polska 2008  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Janek jedzie do klientki Krystyny Gradoń. Dość szybko się zaprzyjaźniają, co budzi obawy Fryderyka Gradonia. Janek ma dostać pierwszą wypłatę. Zyga i Władek postanawiają go okraść.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie sympatycznego 40-latka, Janka Kaniewskiego (Artur Barciś). Po śmierci matki niepełnosprawny umysłowo mężczyzna musi radzić sobie w często bezlitosnej rzeczywistości. Mimo wielu rozczarowań i niepowodzeń bohater nie traci wiary w ludzi oraz w to, że odnajdzie swoje miejsce w społeczeństwie.

W tym odcinku

Janek jedzie do klientki, Krystyny Gradoń (Elżbieta Kępińska). Sądząc, że kobieta nie żyje wchodzi do jej domu przez okno. Oboje szybko się zaprzyjaźniają. Ich relacja wzbudza obawy Fryderyka Gradonia zwłaszcza, że Kaniewski przypomina jego żonie tajemniczego Andrzeja. W dniu urodzin Janek ma dostać pierwszą wypłatę. Gdy Zyga i Władek dowiadują się o tym, postanawiają okraść jubilata. Podróżując z kolejną przesyłką, kurier zaplątuje się między uczestników wycieczki szkolnej. Po powrocie do firmy odbiera zapłatę, ale zostaje okradziony przez Władka. Janusz i Zbyk próbują odzyskać pieniądze. Podczas przyjęcia urodzinowego Janek wyciąga wróżbę, z której wynika, że jeszcze w tym roku się ożeni.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...