Misja Afganistan | odc. 5

serial wojenny Polska 2012  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Umiera ojciec Konasza. Pogrzeb generała odbywa się z pełnym ceremoniałem wojskowym. Po uroczystości Paweł dostrzega w tłumie żałobników Biskupa. Zaprasza go do domu na obiad.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pierwsza produkcja fabularna o polskiej misji w Afganistanie, która opowiada losy żołnierzy 2. plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Dowódcą jednostki jest młody porucznik, Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński). Jego podwładni są przekonani, że swoje stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca - emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) - dowódca 1. plutonu. Konflikt między oficerami pogłębia się, gdy zaczynają rywalizować o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Na misji służą również m.in.: Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański).

W tym odcinku

Umiera ojciec Konasza. Młody oficer leci na kilka dni do Warszawy. Pogrzeb generała odbywa się z pełnym ceremoniałem wojskowym. Po uroczystości Paweł dostrzega w tłumie żałobników Biskupa. Zaprasza go do domu na obiad. Podczas rozmowy z podwładnym dowiaduje się, że od trzech tygodni nie był on w swoim mieszkaniu. Konasz zawozi kolegę do wojskowej kliniki psychiatrycznej, gdzie czeka już na niego żona Joanna i syn Jaś. Tymczasem w polskiej bazie w Afganistanie Żądło - korzystając z nieobecności Konaszewicza - usiłuje zbliżyć się do Justyny.

Występują

Twórcy

Ładuję...