Teleman

Misja Afganistan | odc. 4

serial wojenny Polska 2012  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Wszyscy w bazie są zaniepokojeni przedłużającą się nieobecnością Młodego. Policjant Nadir twierdzi, że zna miejsce, w którym przetrzymywany jest Polak. Konasz uważa, że powinni to sprawdzić.

Oglądaj w telewizji

Śr 11.08 3:00
ale kino+logo
Nd 15.08 23:50
CANAL+ Familylogo

Opis

Pierwsza produkcja fabularna o polskiej misji w Afganistanie, która opowiada losy żołnierzy 2. plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Dowódcą jednostki jest młody porucznik, Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński). Jego podwładni są przekonani, że swoje stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca - emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) - dowódca 1. plutonu. Konflikt między oficerami pogłębia się, gdy zaczynają rywalizować o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Na misji służą również m.in.: Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański).

W tym odcinku

Wszyscy w bazie są zaniepokojeni przedłużającą się nieobecnością Młodego, porwanego przez talibów. Poszukiwania prowadzone są na szeroką skalę - przy udziale śmigłowców i sił specjalnych. Policjant Nadir twierdzi, że zna miejsce, w którym przetrzymywany jest Polak. Konasz przekonuje Szeligę, że powinni sprawdzić tę informację. Major stwierdza jednak, że komandosi przeczesali wioskę wskazaną przez policjanta i nie ma tam porwanego. Konaszewicz, w imieniu swoim i podwładnych, prosi o wyznaczenie kolejnych zadań. Wkrótce żołnierze wyruszają na patrol, który ma dramatyczny przebieg. Po powrocie, kiedy wszyscy świętują, dołącza do nich Żądło. Atmosfera się zagęszcza.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...