Misja Afganistan | odc. 2

serial wojenny Polska 2012  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Pluton Konasza przybywa do bazy. Żołnierze mają dostarczyć do jednej z wiosek pomoc humanitarną i zorganizować transport produktów pierwszej potrzeby. Konaszewicz musi zaplanować wyjazd.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pierwsza produkcja fabularna o polskiej misji w Afganistanie, która opowiada losy żołnierzy 2. plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Dowódcą jednostki jest młody porucznik, Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński). Jego podwładni są przekonani, że swoje stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca - emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) - dowódca 1. plutonu. Konflikt między oficerami pogłębia się, gdy zaczynają rywalizować o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Na misji służą również m.in.: Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański).

W tym odcinku

Pluton Konasza przybywa do bazy. Już pierwszego dnia żołnierze mają dostarczyć do jednej z wiosek pomoc humanitarną i zorganizować transport produktów pierwszej potrzeby. Konaszewicz musi zaplanować wyjazd i uzgodnić go z centrum dowodzenia, czyli TOC-iem. Wkrótce Konasz poznaje porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Atrakcyjna i energiczna kobieta robi na nim ogromne wrażenie. Tymczasem pluton wyrusza z bazy. Po sprawnie przeprowadzonej akcji, z TOC-u dociera komunikat o zbliżającej się ciężarówce z rebeliantami.

Występują

Twórcy

Ładuję...