Magiczne drzewo: Połykacze książek (6)

serial obyczajowy Polska 2006  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

W szkolnej bibliotece zostaje umieszczony kuchenny kredens. Każda umieszczona w nim książka zamienia się w ciastko. Kto je zje, przyswaja wiedzę zawartą w książce. Odkrywa to 12-etni Jakub.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W górach rósł kiedyś wielki dąb, który miał magiczną moc. Ludzie, nieświadomi cudownych właściwości drzewa, ścięli je. Z dębowego drewna wykonano setki różnych przedmiotów. Wszystkie one mają magiczne cechy. W serialu ukazane są losy tych przedmiotów i ludzi, którzy stali się ich właścicielami. W 2007 roku serial został nagrodzony telewizyjną nagrodą Emmy.

W tym odcinku

W szkolnej bibliotece omyłkowo zostaje umieszczony kuchenny kredens. Mebel ten ma niezwykłe właściwości. Każda włożona do niego książka zamienia się w ciastko. Jeśli ktoś je zje, pochłania w ten sposób całą wiedzę zawartą w książce. Odkrywa to dwunastoletni Jakub, który nie znosi czytać. Zaczyna zjadać książki zamienione w ciastka i szybko staje się najlepszym uczniem. Zostaje wytypowany do udziału w teleturnieju dla młodych geniuszy. Pewnego dnia jednak zjada książkę na temat diety. Od tego czasu nie może jeść słodyczy...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...