Znak orła

Streszczenia odcinków

Znak orła: Najwyższa godność. 1331 (14)

Gniewko przekazuje Łokietkowi informacje, które zdobył w obozie krzyżackim. Po bitwie zostaje pasowany na rycerza.

Znak orła: Dwa podarunki (13/14)

Krzyżacy przewożą Gniewka do swojego obozu. Tytułują rycerza Wincentego namiestnikiem Wielkopolski, ale on odkrywa ich prawdziwe plany.

Znak orła: Cena milczenia (12/14)

Torturowany Gniewko nie wyjawia zakonnym rycerzom żadnych tajemnic i zostaje odesłany do obozu. Agnieszka jest przekonana, że nie żyje.

Znak orła: Będziecie go mieli (11/14)

Hanysz towarzyszy w podróży kasztelanowi i jego córce. Zostają zaatakowani przez Krzyżaków. Kasztelan ginie, Agnieszka jest w niewoli.

Znak orła: Ostrzeżenie (10/14)

Gniewko po potyczce z Krzyżakami przybywa na dwór księcia Kazimierza. Spotyka Hanysza, któremu Krzyżacy powierzyli misję porwania Gniewka.

Znak orła: Komu służycie (9/14)

Ukrywający się Gniewko słyszy, że Krzyżacy nakłaniają siostrę starosty Wincentego do współudziału w planowanym rozbiorze Polski.

Znak orła: Gdyby zdradził (8/14)

Agnieszka spotka się z Gniewkiem, tymczasem król zleca mu śledzenie starosty wielkopolskiego, którego Krzyżacy zaprosili do Malborka.

Znak orła: Zaproszenie (7/14)

Rok 1331. Na zamku w Chęcinach rycerstwo spotyka się z królem Władysławem. Jest także kasztelan łęczycki z Agnieszką i Sulisław z Gniewkiem.

Znak orła: Sprzymierzeńcy. 1318 (6)

Gniewko wypełnia powierzoną sobie misję, ale w drodze powrotnej zostaje napadnięty. Mimo poważnych ran dociera szczęśliwie do obozu.

Znak orła: Wici. 1318 (5)

Gniewko znajduje zniszczony wóz, a przy nim córkę kasztelana łęczyckiego. Z rąk Łokietka otrzymuje znak orła - dowód książęcego zaufania.

Znak orła: Niezałatwione rachunki (4/14)

W Krakowie Hanysz uprowadza Gniewka i odbiera mu zapinkę. Wtrącony do lochu Gniewko wydostaje się na wolność kanałem wodnym.

Znak orła: Pierścień (3/14)

Sulisław uczy Gniewka jeździć konno i strzelać z łuku. Postanawia dołączyć do polskiego rycerstwa, gromadzącego się przy królu Jagielle.

Znak orła: Słowo zakonu. 1308 (2)

Gniewko zostaje w Gdańsku pod opieką polskiego rycerza Sulisława. Kiedy miastozostaje opanowane przez Krzyżaków udaje im się uciec.

Znak orła: Edukacja (1/14)

Początek XIV wieku. Władysław Łokietek dąży do zjednoczenia kraju. Gniewko, syn rybaka, zostaje wysłany z ważną misją do Gdańska.

Ładuję...