Notacje: Adam Kilian. Teatr na pustyni

cykl dokumentalny Polska 2008  b.o.

W skrócie

Adam Kilian (ur. 1923), scenograf, grafik, ilustrator, od półwiecza związany z warszawską sceną. Tu wspomina spektakl wystawiony w 1942 roku przez oddział armii Andersa na pustyni w Persji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Cykl prezentuje archiwalne materiały, zawierające opowieści zasłużonych dla Polski naukowców, artystów, społeczników oraz świadków historycznych wydarzeń. Każdy odcinek został poświęcony jednej wybitnej postaci, która opowiada o jednym epizodzie ze swojego życia. Zobaczymy m.in. sylwetki Jerzego Janickiego, Zbigniewa Kowalskiego, Teresy Bojarskiej, Augusta Kowalczyka, Tadeusza Sułowskiego, Ireny Zappe, Macieja Gutowskiego, Zygmunta Odrowąża-Zawadzkiego i Eugeniusza Cydzika.

W tym odcinku

Adam Kilian - scenograf, grafik, ilustrator - urodził się we Lwowie w 1923 roku. Studiował na wydziale architektury w Wielkiej Brytanii, po powrocie do kraju był dyrektorem i scenografem teatru Niebieskie Migdały, przemianowanego później na Teatr Lalka. Kilian od ponad półwiecza związany jest z warszawską sceną. Ten odcinek poświęcony będzie przedstawieniu teatralnemu wystawionemu w 1942 roku przez oddział armii Andersa na pustyni w Persji, w którego przygotowaniu brał udział nasz bohater.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...